Také znáte tu situaci, kdy s radostí vyrazíte do obchodu koupit si něco nového na sebe, ale vracíte se s nepořízenou a náladou na bodu mrazu, protože vám nic nesedělo? Zná to mnoho z nás, bloudění v obchodech s oblečením, nekonečné zkoušení v kabince a na konci zase špatná nálada. Jaká je v tomto případě pomoc? Nechat si ušít oblečení přímo na míru. Můžete toho využít právě v případě, kdy vám z nějakého důvodu klasická konfekce nesedí, nebo pokud chcete nějaký originální model. Jak na to?

Kde si nechat šít?

Základem je vybrat si krejčovský salon nebo samotnou krejčovou. Jestliže si necháte oblečení šít poprvé, tak prvním krokem bude informační schůzka s krejčovou, se kterou se domluvíte a ujasníte si svoje představy a požadavky. Zkušená krejčová vám se vším poradí a pomůže vám jistě vybrat i vhodnou látku a poradí správný materiál na vybraný kousek oděvu.

Jak to bude probíhat?

Jedním ze základních úkonů, který musí krejčová udělat, je vaše změření. Tzv. vám vezme míru. Krejčovským metrem přeměří všechny oblasti, které budou zapotřebí při šití zvoleného oděvu. Následně podle vybraného střihu látku nastřihne a sestehuje dohromady a vy přijdete na první zkoušku. Nelekejte se, při prvním zkoušení oblečení zdaleka nebude vypadat jako finálový výrobek. Při druhé zkoušce už to bude mnohem lepší a napotřetí si většinou odnesete hotový oděv.

Proč si nechat šít?

Nejčastějším důvodem k šití oděvů na míru, je problematická postava a následně potíže s pořízením oblečení, které je nabízené v obchodech. Dalším důvodem je cena, protože ušití kupříkladu kostýmku nebo společenských šatů na míru vyjde levněji, než pořízení drahého modelu v butiku. Mnoho zákaznic a zákazníků si velmi rádo užívá péči a osobní přístup, který se při zakázkovém šití zákazníkům nabízí.