Vstup na vysokou školu je krokem do neznáma a první rok na vás čeká spousta novinek. Jak vše zvládnout a úspěšně se zařadit mezi starší studenty?

1.   Zajistěte si potřebný náskok

Pokud nechcete být ničím zaskočeni, příprava je poměrně důležitá. Určitě nebude na škodu udělat si malý náskok a zjistit si všechny dostupné informace. Nejen na stránkách školy, ale i na sociálních sítích najdete to, co byste jinak museli zjišťovat až za pochodu.

2.   Získejte si starší studenty

Pomocnou ruku hledejte u starších studentů a to jak na chodbách školy, tak na sítích. Přidejte se do školních skupin a nebojte se na cokoliv zeptat.

3.   Rozvrhněte studium

Ohledně studia nic nepodceňujte a již na začátku dbejte na dobré rozvržení. Některé předměty si můžete posunout, jinde musíte být opatrní. Nikdy nic nenechávejte náhodě.

Tip:
Na začátku pro vás bude vše nové a pravděpodobně budete mít práce nad hlavu. Využijte proto možnosti vypracování podkladů seminárních prací, stejně jako řada dalších studentů. Získáte tak podklady seminární práce na zakázku anonymně a od profesionálů v oboru.

4.   Naučte se používat IS

Přes školní informační systém si budete po celou dobu studia zapisovat předměty, přihlašovat se na zkoušky a dostávat známky. Kromě školních povinností tam také najdete různá diskusní fóra a užitečné aplikace.

5.   Nekašlete na přednášky

Účast na přednáškách je pro vysokoškolské studium klíčová. Ačkoli není povinná, neznamená to, že chodit nemusíte. Pro postup do dalšího semestru budete potřebovat minimální počet kreditů, které právě účastí na přednáškách budete získávat.

6.   Průběžné studium – základ úspěchu

První ročník VŠ bývá nejvíce vyřazovací, a proto je nutné učit se průběžně. Nenechávejte vše na poslední chvíli, věřte, vyplatí se vám to. Stačí si jednou za dvě, tři přednášky látku zopakovat a průběžně číst povinnou literaturu.