Při výběru nové matrace hrají zásadní roli její rozměry. Při zařizování nového bytu či domu většinou začínáte právě výběrem postele, nebo alespoň matrace. V posteli trávíte velkou část svého dne a určitě tak nechcete zvolit špatně. Za novou matraci se tak nebojte připlatit. Jestliže plánujete na matraci spát každý den, nespokojte se s nízkou výškou jádra. Volte spíše vyšší matraci o dostatečné tvrdosti, která vám vydrží bez jakýchkoliv změn sloužit po několik let. Mezi nejoblíbenější patří matrace 90×200 cm, které se hodí na jednolůžka i na dvoulůžkové postele, kdy využijete dvě matrace, dáte je k sobě a máte velké letiště.

Matrace 140×200 cm je vhodná nejen na příležitostné přespání

Mnoho lidí vnímá matrace 140×200 cm pouze pro příležitostné přespání. Ačkoliv se jedná spíše o doplňkový rozměr, nachází v současnosti značné využití. Tyto matrace jsou vhodné jak do malých ložnic, které neoplývají velkými rozměry, tak i do prostorných dětských pokojů. Jestliže si jako jednotlivec chcete dopřát dostatek místa, je pro vás tato matrace skvělou volbou. Stejně tak pokud se k partnerovi rádi celou noc tulíte, tak vám tato matrace bude stačit a ve své ložnici ušetříte místo na další nábytek. Matrace je taky o poznání levnější než třeba alternativní rozměr 180×200 cm, vhodný pro velkou postel.

O matrace 160×200 cm je stále velký zájem

Pro velký zájem ze strany zákazníků se v nabídce obchodů nacházejí také matrace 160×200 cm. Tyto matrace jsou dostatečně komfortní a mají velký podíl na trhu. Hodí se do středně velkých ložnic a do pokojů pro hosty. Velký výběr těchto i dalších rozměrů má ve své nabídce obchod matrace-store.cz, kde si dobře vyberete i přes internet. Jestliže víte, co vám přibližně vyhovuje, nemusíte si matraci na vlastní kůži zkoušet. Dobré je vědět, že je vhodnější o něco tvrdší matrace. Váš komfort pak může zvýšit třeba často používaná paměťová pěna. Skvělou volbou jsou též zdravotní matrace, řešící problémy s bolestí zad a celého pohybového aparátu.