Výběr postele rozhodně není radno podcenit, chcete se přeci vyspat doslova jako na obláčku?

Když si chcete zvolit ideální postel, nesmíte hledět jen na to, jak vypadá navenek. Design je tu totiž naprosto vedlejší, raději se zaměřte na kvalitu konstrukce. Zkrátka a dobře, postel nesmí vrzat a být nepohodlná, protože pak si můžete koupit snad jakoukoliv matraci a nevyspíte se tak, jak byste si přáli. Postel 160 x 200 cm si prostě žádá pečlivý výběr!

Pro dva partnery to nejnutnější minimum, osmdesát centimetrů šířky je pro jednoho nutností

Není důvod spát na nepohodlných rozkládacích pohovkách, ačkoliv zde (bohužel) každý večer spočine zhruba každý desátý Čech. Neodpočinete si, ničíte si soustavně páteř, budíte se spíše ještě více unavení než dobře vyspalí. Postel 160 x 200 s kvalitní matrací je přeci o něčem úplně jiném, popřemýšlejte třeba o masivním dřevu, jakostní borovice nebo smrk bude perlou ložnice.

Rozměry jsou pak vždy individuální, platí ale, že 160 centimetrů šířky je pro dva lidi tím nejnutnějším minimem. O něco lepší by, kvůli komfortu, bylo lepší tuto plochu ještě asi o dvacet nebo čtyřicet cm rozšířit. Důležité také je, aby vaše lehací plocha byla výš než 50 centimetrů, pro starší osoby to platí dvojnásob (a klidně můžete ještě pár centimetrů navíc přihodit). Hygienické minimum je čtvrt metru, tehdy to ale jde jen dočasně. Přirozeně ale také záleží na výšce spáče, protože délka postele by ji měla asi o čtvrt metru převyšovat.

Záda vás nesmí nikdy bolet, pokud ano, vybrali jste si bohužel nevhodnou postel. Nezapomeňte, že postel 160 x 200 prostě něco stojí a deset tisíc korun je typicky spodní hranice. Nezapomeňte, že pokud vás bolí hlava, kyčle nebo i záda, jsou tu také masážní postele, technologická specialita 21. století