Máte rádi prosluněné prostory, kde si můžete sluneční paprsky užívat během celého roku? Potom je zimní zahrada to pravé pro vás. Stane se zdobným prvkem vašeho domu, čas v ní strávený vás bude dobíjet energií a bude to místo k odpočinku a relaxaci.

více v článku...

Účel zimní zahrady

Jestliže se rozhodnete vybudovat ve svém domě zimní zahradu, je důležité ujasnit si, k jakému účelu bude především sloužit. Je hned několik možností, jak zimní zahradu využívat. Může v ní být umístěný jídelní stůl a v tomto případě je ideální, když bude zimní zahrada součástí obývacího nebo obytného pokoje. Při snídani nebo obědě tak budete mít rozhled do okolní přírody a každé jídlo se tak může stát o něco slavnostnější. Dále může zimní zahrada sloužit spíše jako zahradnický koutek pro květiny nebo může být vyloženě relaxační, tedy s ratanovým nábytkem nebo pohodlnými lehátky. Jedním z velmi žádaných využití zimní zahrady je, že může sloužit jako zastřešení krytého bazénu.

Praktické využití

Zimní zahrada může sloužit i jako praktická část domu a může poskytnout řadu finančních úspor. Jedná se tady o zdroj tepla. Je-li zimní zahrada vhodně navržená a následně i prakticky zrealizovaná, může ze slunečních paprsků získat nezanedbatelné množství tepla, které bude nadále použito k vytápění ostatních částí domu. Velmi praktické využití nám zimní zahrada poskytne i v případě, kdy bude použita jako zastřešení bazénu. Díky tomu si budete moci dopřát koupání i v zimních měsících a udržovat se tak v kondici plaváním za každého počasí.

Nechte se unést půvabem zimní zahrady

Zimní zahrada se jistě stane velmi oblíbenou částí domu. Zvětší obytný prostor a poskytne příjemné prostředí i v zimních měsících, kdy si díky jejím proskleným stěnám budete moci užít zimní sluneční paprsky nebo si vychutnat půvab padajícího sněhu s hrnkem horkého čaje či čokolády v teple domova. Zimní zahrady jsou velmi půvabné a poskytují místo pro setkávání a odpočinek.