Keto dieta – Proteinové grissini – KetoDiet.cz

Chcete během kojení jíst stravu s nízkým obsahem sacharidů? Může to být vynikající způsob, jak zhubnout, a přitom jíst veškerá výživná jídla, která vy i vaše dítě potřebujete.


Keto dieta – Proteinový nápoj příchuť jahoda a banán – KetoDiet.cz

Neměly byste však jíst přísnou dietu s nízkým obsahem uhlohydrátů, protože to může – ve velmi vzácných případech – být při kojení potenciálně nebezpečné. Abyste byla v bezpečí, možná budete chtít místo toho zvážit liberální stravu s nízkým obsahem sacharidů s minimálně 50 gramy sacharidů denně.

Přísně nízký obsah sacharidů a kojení

Většina lidí může jíst tolik sacharidů, kolik chce, protože se rychle dostane do nutriční ketózy, což je normální a zdravý metabolický stav, při kterém tělo využívá tuk a ketony jako svůj hlavní zdroj energie.

Jak jíst málo sacharidů, pokud kojíte

Pokud kojíte, neměly byste dodržovat přísnou dietu s nízkým obsahem sacharidů. Pravděpodobně budete muset přidat více sacharidů, alespoň 50 gramů denně, abyste byly v bezpečí.

Pamatujte, že je také důležité jíst přiměřené kalorie obecně a metabolické nároky na kojení budou pravděpodobně vyžadovat více, než je vaše obvyklé množství kalorií.


Keto dieta – Proteinová polévka s nudlemi – KetoDiet.cz

Jedním ze způsobů, jak se ujistit, že máte dostatek sacharidů, je přidat tři ovoce denně nebo další porce kořenové zeleniny do jinak přísné nabídky s nízkým obsahem karbohydrátů nebo keto. Můžete si ale vybrat, jakým způsobem chcete získat extra sacharidy, například výběr středních a liberálních keto receptů s nízkým obsahem sacharidů.

Pokud si to chcete vyzkoušet, začněte tím, že pomalu snížíte příjem sacharidů a zároveň zvýšíte obsah bílkovin a tuků, aby váš celkový příjem kalorií zůstal stejný. Místo toho, abyste si daly krůtí se sacharidy, zkuste vypustit sacharidová jídla a nahradit je potravinami s nízkým obsahem sacharidů a vlákniny. Velkým pomocníkem pro vás jistě budou již vytvořené produkty od výživových odborníků z KetoDiet. Nepotřebujete ztrácet čas nákupy a vymýšlením správné skladby jídla. Jednou za měsíc objednáte a můžete svoji keto dietu držet pod kontrolou a starat se v klidu o svoje miminko.