Ačkoliv máme pocit, že léto a období prázdnin a dovolených je ještě daleko, nastává právě teď ideální čas zaměřit se na to, jak je na toto období určitého bezvládí připraven náš byt.

„Asi první, co nás ve spojení s dovolenou a opuštěním našeho domova napadne, je možné vloupání a vykradení. Bohužel standardní dveře lze velmi snadno vypáčit, vysadit, stejně jako prokopnout. S dveřmi disponujícími bezpečnostními prvky s parametry 2. nebo 3. bezpečnostní třídy se šance na vloupání rapidně sníží,“ komentuje Petr Klíma, produktový specialista Sapeli

Dalším možným nebezpečím, se kterým se můžete bohužel setkat, je vznik požáru. Ten může propuknout nejen u vás, ale také v bytech vašich sousedů, kdy bohužel neovlivníte, jak rychle se rozšíří.

„Pro ochranu majetku i osob při vzniku požáru je vhodné mít vstupní dveře opatřené i dostatečnou protipožární ochranou. Díky ní dveře odolají požáru po dobu minimálně 30 minut, a zamezí tak jeho prostupu do vašeho bytu. Protipožární ochranu můžete doplnit ještě o kouřotěsnou funkci a vytvořit dveřmi tzv. kouřotěsný uzávěr, kterým neprojde nejen kouř, ale i výfukové či jiné plyny,“ komentuje Petr Klíma, produktový specialista Sapeli.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje kolem vašeho bytu, když v něm nejste? Bezpečnostní dveře lze doplnit o digitální kukátko se záznamem pohybu, které po zazvonění na zvonek zaznamenává obraz na paměťovou kartu, takže i v případě vaší nepřítomnosti zpětně vidíte, kdo se u vašeho bytu pohyboval.

Produktový tip:

Bezpečnostní dveře RC3 GOLIAS v provedení Alegro 15 mají 3bodový hákový zámek, 3 závěsy a 3 pasivní čepy proti vysazení. Nelze je prokopnout, odolají i 70 cm dlouhému páčidlu či ruční mechanické vrtačce. SAPELI, www.sapeli.cz