Proběhly zásnuby, budoucí nevěstě se na prstu leskne krásný zásnubní prstýnek a nastal čas celý ten nádherný svatební den naplánovat. Co vše je potřeba? Na co se nesmí zapomenout? Věcí k naplánování je opravdu hodně a mnoho snoubenců se nestačí divit, co všechno je potřeba zařídit a přichystat. Jak to všechno zvládnout?

více v článku...

Malá nebo velká?

Základním rozhodnutím je, jestli svatba bude malá nebo velká. Od toho se bude odvíjet mnoho dalších věcí. Jestliže se rozhodnete pro velkou svatbu, jistě stojí za uvážení obrátit se s přípravou na svatebního agenta nebo firmu, která se přípravou a organizací svateb přímo zabývá. Svatbu tak budete mít doslova na klíč a bez mnoha starostí okolo. Svatbu je dobré začít plánovat a organizovat s dostatečným předstihem a vyhnout se tak řešení záležitostí na poslední chvíli.

Ve dvou se to lépe táhne

Při plánování svatby je dobré mít při ruce nějakého parťáka, který vašim nápadům a plánům dodá zpětnou vazbu. Může jím být snoubenec, svědek či svědkyně, kamarádka nebo někdo z rodiny. Měl by to být ale někdo, kdo vás ve vašich plánech podpoří a v případě nutnosti trochu usměrní, ovšem neměl by prosazovat výhradně svoje názory a příliš poučovat. To by vás v takovém případě plánování svatby brzy přestalo bavit a byl by to spíše stres a boj kdo z koho.

Stanovit si limit

Na začátku plánování je potřeba stanovit si finanční limit a prostředky, které budete mít k dispozici. Cenové škály a nabídky jsou velmi rozdílné a můžete si svatbu zorganizovat za relativně málo peněz a přesto krásnou, nebo samozřejmě popustit uzdu a dopřát si vše po čem toužíte.

A jak veškerou svatební přípravu zvládnout? Základem je dobrá nálada, radost a úsměv. Dále je důležité vše si zapisovat, dobře rozplánovat a dodržovat stanovené termíny. Svatební šaty, oznámení, koláčky, dorty, zákusky, svatební dary, místo obřadu, hostina – to vše a mnoho dalšího je třeba naplánovat a potom si užít ten nejhezčí den.