Máte ve své zahradě sochy, zahradní doplňky nebo potřebujete vyčistit okrasné zídky? Šetrná a přitom velmi efektivní je metoda pískování, která zbaví sochy i zahradní doplňky veškerých nečistot, včetně mechu a lišejníku.

Jak pečovat o zahradní sochy

Krásně upravenou zahradu nezískáte pouze zastřiháváním živých plotů a pravidelným sečením trávy. Útulnost, originalitu a design vnesete do každého koutku zahrady hezkou sochou, kašnou, pítkem pro ptáčky nebo jinou dekorací. Oddělit od sebe jednotlivé zóny je možné praktickými zídkami, které jsou vyrobené z kamene, betonových tvárnic nebo z pálených starých cihel. Všechny tyto prvky poskytnou zahradě zcela originální vzhled.

Celoročně jsou však všechny zahradní doplňky vystavovány povětrnostním vlivům. Škodlivé sluneční UV paprsky, voda, vlhkost a změna počasí na sebe nenechají dlouho čekat a vaše zahradní dekorace začnou pod těmito vlivy měnit barvu i strukturu materiálu. Mějte zahradu vždy dokonale krásnou, upravenou a čistou. Veškeré doplňky do zahrady pravidelně na jaře a na podzim doporučujeme čistit od šedého povlaku, mechů, lišejníků a popele. Jak ale docílit vyčištění i z těžko přístupných míst nebo z drobných pórů materiálu? V těchto složitějších případech doporučujeme zvolit metodu pískování. Ta bezezbytku odstraní veškeré nánosy, včetně stop rzi, sazí a zelených mechorostů apod.

Jak probíhá pískování

Pískování soch probíhá za pomoci vysokého tlaku, který tryská písek na požadované místo. Pískování neboli také tryskání je nejčastěji používaná technologie, která bezpečně a efektivně zbaví všechny druhy povrchů od lišejníků, mechů, sazí, mastnoty, zbytků barvy, lazur, a ostatních nánosů.

Tryskání soch lze aplikovat na všechny běžné materiály, jako je beton, kámen apod. Pískování lze aplikovat na všechny druhy materiálů používané ve stavebnictví. Každý materiál vyžaduje výběr správné technologie tak, aby byl výsledný efekt nejlepší. Naše firma se Barmakolor provádí mobilní pískování nejmodernější pískovačkou s vysokoúčinným odsáváním. Pískovat je možné v interiéru i exteriéru.

Pískování zahradních soch

Čištění betonových soch provádíme vhodnou metodou pískování tak, aby písek pronikl i do těch nejmenších pórů betonu a důkladně odstranil nečistoty i ze špatně přístupných míst. Zahradní sochy a zahradní doplňky získají opět zářivý vzhled. Podobně provádíme čištění kamenných soch a soch z jiných materiálů.

Pískování zahradních zídek

Opěrné zídky jsou vystaveny nejen povětrnostním vlivům, ale také nepříznivým vlivům hlíny, vzlínající vodě, travních porostů apod. Navraťte betonové, kamenné nebo cihlové zahradní zídce její původní vzhled. Pískování zahradních zídek je efektivní metoda, jak ze všech špatně dostupných míst a ze spár dostat veškeré nečistoty a usazeniny. Pro pískování zahradních zídek používáme vhodnou metodu pískování, která navrátí všem stavebním druhům materiálu jejich původní vzhled.