Kvalitní rum je dnes stále víc a víc oblíbené pití, které chutná nejen mužům, ale dokáže potěšit také chuťové pohárky jemnějších stvoření – žen. Zvláště pak rumy, které obsahem cukru spadají pod elixíry a jsou tedy sladší. Pojďme se podívat společně na to, jak se dá vcelku jednoduše vybrat kvalitní rum, u kterého bude předpoklad, že nám padne do naší chuti.

Vybíráme kvalitní rum

U kvalitních rumů po překročení určité cenové hladiny nelze šlápnout po stránce kvality vedle. Může se ale stát, že některý rum nebude přesně podle vašich představ především chutí. Ono na jednu stranu nelze očekávat nějaké velké kontrasty, ale přeci jen samotná sladkost rumu dělá hodně. Takže určitě je dobré vždy číst podrobnější informace o konkrétním rumu, jak je sladký a jaké ingredience a postupy byly použity.

Dejte na doporučení rumu někoho z okolí

Po překročení určité cenové hranice se v podstatě nelze setkat v principu se špatným rumem. Naopak se ale může zcela jednoduše stát, že vám rum za 2000 Kč bude chutnat méně než rum, který stojí okolo 500 Kč. To je prostě dáno tím, jak nám rum sedne.

Pokud se rozhodujete, který z rumů ochutnat a neorientujete se v nich na základě zkušeností, nebo podle popisků a informací, které se můžete dočíst na internetu, pak není nic lepšího, než se zeptat svých známých a kamarádů, kteří vám třeba doporučí nějaký kvalitní rum už jen podle toho, že vás upozorní na sladkost rumu, která se může výrazně lišit.

Rum Don Papa 7y 0,7l 40%

Pokud byste rádi zkusili nějaký rum, který patří rozhodně mezi oblíbené a nepřekvapí vás nějakým nečekaným aroma, nebo tak něčím, pak rozhodně stojí za vyzkoušení právě rum Don Papa.

Celkově patří filipínské rumy Don Papa k nejoblíbenějším melasovým rumům vůbec. Rum Don Papa 7y je charakteristický spojením vulkanické třtiny a zráním v tropickém klimatu. Po jeho ochutnání na vás čeká velice příjemná kombinace vanilky, medu a ovoce. Tento rum potěší také dražší polovičky mužů, takže určitě můžeme doporučit.