Postupem času si stále větší množství mladších i starších lidí hledá svou cestu k populárnímu fitness cvičení. Není se čemu divit, protože silový trénink má desítky a desítky benefitů, a tak si úplně každý přijde na to své. Ať už vás zajímá větší síla, objemnější svalstvo, pevnější zdraví, pomalejší stárnutí, lepší nálada nebo jakákoliv další oblast, myslete na naprosté základy. Jaké to jsou?

více v článku...

Komplexní rozvoj

Lidské tělo je složitý organismus, v němž vše spolupracuje se vším. Bolest zad může být například způsobená oslabenými hamstringy, migrény zase zakrnělými zádovými svaly a tak dále. Z toho důvodu se vždy musíte soustředit na opravdu poctivý a stoprocentní rozvoj veškerých tělesných partií. S tím vám pomohou volné váhy, jejichž klasickým zástupcem jsou jednoruční činky.

Ty slouží nejen k tréninku tricepsů, bicepsů, prsou a ramen, ale hravě zvládnou při troše fantazie zničit i záda, břicho, stehna, lýtka či třeba předloktí. Jejich výhodou je i vylepšení vnitřního stabilizačního systému, a tím pádem i rovnováhy. Nemluvě o schopnosti kompenzovat nejrůznější dysbalance, kterým v dnešní době podléhá velká část civilizace.

Správná technika

Všech výše zmíněných benefitů se přirozeně dočkáte jen v případě, kdy budete poctivě dodržovat adekvátní techniku, závaží i pravidelnost. Nezapomeňte ani na koupi kvalitních a odolných činek, protože se stanou součástí vašeho cvičení klidně až do konce života.

Zajímavé produkty za příjemné ceny vám nabídne třeba známý e-shop Strongmann, jenž se zaměřuje na fitness vybavení pro začátečníky i pokročilé osoby. Podívejte se na jeho nabídku jednoručních činek, zvolte si ideální řešení pro vaše specifické účely a během několika kliknutí si kýžené zboží objednáte. Poté se stačí jen těšit na doručení nové pomůcky až k vám domů.