Rolety a žaluzie mezi sebou dlouhou dobu vedly boj o to, kdo bude nakonec vítězem v očích uživatelů. A po dlouhé době nakonec z tohoto klání vyšly rolety. Dnes jsou nejpoužívanějším prvkem na oknech v novostavbách a s vysokou kvalitou dokázaly převzít všechno pozitivní od žaluzií a k tomu přinést výhody jednodušších a lehčích látkových rolet.

Jednoduchá instalace bez technologických zásahů

Možná si vybavujete, že instalace žaluzií nebyl nikdy žádný med. To je u rolet rozhodně odlišné. Interiérové látkové rolety můžeme pořídit ve dvojici provedení, kdy jedna potřebuje šroubování do oken či do zdí a druhé pak nevyžaduje žádný technologický zásah.

Jednodušší varianta je velice oblíbená z několika důvodů. Instalaci většinou zvládne i zkušený amatérský kutil, protože je zachycení realizováno jen pomocí tvrzených háčků k okennímu rámu a jindy zase magnetickým mechanismem či úchytem na suchý zip. Druhý velice důležitý důvod je, že stále velká část lidí žije v podnájmech a zatím, co žaluzie zaplatíte z vlastní kapsy tak je musíte při odchodu nechat v oknech. Oproti tomu interiérové látkové rolety bez potřeby vrtání zkrátka kdykoliv demontujete a mohou tak putovat společně s vámi.

Funkčnosti i designem interiérové látkové rolety uspokojí každého

Velká popularita vede k velké poptávce a ta potom generuje velkou výrobu. Přesně tak to funguje i v případě látkových rolet a ať už budete potřebovat jakoukoliv funkční variantu, nebo budete hledat design přesně k vám domů, tak vás interiérové látkové rolety zaručeně uspokojí. Veškeré klasické barvy a designové prvky jsou k dostání ve všech funkčních řešení. Mezi ty pak patří zatmívací i zatemňovací rolety, které mohou světlo v místnosti jak regulovat, tak i úplně zatemnit.