Transplantace vlasů před po - PHAEYDE Clinic Praha

Už déle uvažujete nad transplantací vlasů, ale ještě jste se nerozhodli? Abychom vám usnadnili rozhodnutí, níže uvádíme několik zahraničních celebrit, které se rozhodly zákrok podstoupit a jejich velkolepé výsledky dokazují, že se to vyplatilo.

Transplantace vlasů je bezbolestný zákrok. Pacient může cítit jen minimální nepohodlí, způsobené pnutím pokožky hlavy po zákroku. Pacient se během transplantace může cítit naprosto bezpečně. Ani po zákroku není třeba počítat se závažnými komplikacemi, jelikož díky nejmodernějším technikám, které se dnes používají, nevznikají na pokožce hlavy žádné velké řezy, takže nevznikají žádné trvalé jizvy ani rány. Doba rekonvalescence se v průběhu let, kdy byly použity první metody transplantace vlasů, také drasticky zkrátila díky neustále rozvíjeným, inovativním postupům.

Jste vhodný kandidát pro transplantaci vlasů?

Vhodnost zákazníka k transplantaci vlasů umíme posoudit i na základě kvalitních fotografií, pořízených z více úhlů o hlavě. Jelikož má naše klinika zákazníky z celé Evropy, kvůli vzdálenosti se pacient ne vždy umí dostavit osobně na vyšetření. Osobní vyšetření není nevyhnutelné, je ale výhodou pokud se zákazník umí dostavit ještě před zákrokem. Také vyžadujeme informace k celkovému zdravotnímu stavu zákazníka, tyto získáváme vyplněním zdravotního dotazníku.

Během osobní konzultace se zkoumá vhodnost dárcovské oblasti, ze které se extrahují vlasové folikuly. Prvním kritériem je, aby byla pokožka hlavy zdravá. Pokud zjistíme kožní onemocnění, v tom případě je nutná návštěva dermatologa a vyléčení pokožky. Dále se zkoumá velikost dárcovské a cílové oblasti, následně posoudíme zda počet štěpů na centimetry čtvereční matematicky vychází. Znamená to tolik, že cílová oblast nesmí být větší než dárcovská, jinak nelze dosáhnout esteticky uspokojivého výsledku.

Dalším faktorem ovlivňujícím vhodnost může být, jsou-li vlasy pacienta v dárcovské oblasti velmi řídké, což je dáno buď geneticky, nebo ochlupení v této oblasti také ubývá. U mužů je to velmi vzácné, jelikož vypadávání vlasů v drtivé většině případů způsobuje takzvaný hormon DHT (dihydrotestosteron), proti kterému jsou vlasové folikuly na bocích a vzadu na hlavě odolné.

I mezi známými osobnostmi se vyskytují případy, kdy velikost cílové plochy přesahovala velikost dárcovské plochy a transplantace vlasů proto pro ně nebyla vhodná.

Celebrity, které podstoupily transplantaci vlasů

Naštěstí je u mužů poměrně vzácné, že se transplantace vlasů nedá provést, a existuje mnoho příkladů úspěšné transplantace vlasů, i v případě, že byla cílová oblast velká. Například v případě Sira Eltona Johna a Johna Travolty bylo možné nahradit nedostatek vlasů na velmi velké plešině a výsledky hovoří samy za sebe na základě fotografií před a po.

Dalšími dobrými příklady úspěšné transplantace vlasů jsou herci: Jude Law, Mel Gibson a Sean Penn, Elon Musk, Gordon Ramsay – světoznámý šéfkuchař, držitel michelinské hvězdy, nebo Bono – frontman skupiny U2. Toto jsou jen ta nejznámější jména showbyznysu.

Jaké techniky transplantace vlasů existují?

Na klinice pro transplantaci vlasů PHAEYDE má pacient možnost vybrat si tu nejideálnější metodu. Rozdíl je v nástroji (tenká dutá jehla), který je určen pro výběr štěpů.

Při metodě, kterou nazýváme FUE (Follicular Unit Extraction) se skupiny vlasů (štěpy) vyřežou kolem dokola s dutou jehlou o průměru 1,0 – 1,2 mm. Doktor poté vytvoří pomocí mikro řezu otvor do pokožky hlavy v cílové oblasti, do kterého implantuje štěp. Cílová oblast je část hlavy, kde nastalo řídnutí vlasů či plešatění. Štěpy jsou vlasové jednotky, které mohou obsahovat 2-3 ba dokonce v ojedinělých případech až 4-5 vlasů.

Metoda S.H.E vyvinutá klinikou PHAEYDE je nejmodernější technika pro transplantaci vlasů. Vyvinula se z metody FUE. Díky mikrotenké duté jehle o průměru 0,5 – 0,8 mm, stopy po zákroku zmizí asi za týden, maximálně ale za 10 dní, stejně jako stopy po menších vpicích jehlou. Nevznikají žádné velké řezy a proto ani jizvy. Stehy nejsou zapotřebí. Největší výhodou této techniky je, že díky extrémně tenké precizní duté jehle se štěpy v dárcovské oblasti nepoškodí a pro dosažení co nejpřirozenějšího výsledku mohou být vlasové folikuly vsazeny mimořádně hustě.

Proč byste si měli vybrat naši kliniku?

– Klinika PHAEYDE má mezinárodní standard vybavení. Jeho specialisté na transplantaci vlasů mají desítky let zkušeností a patří mezi odborníky, kteří provádějí nejvíce transplantací vlasů ve střední Evropě. Během fungování kliniky je to již více než 5 miliónů prosazených štěpů.

– Zákrok je téměř zcela bezbolestný a provádí se pomocí nejtenčí jehly dostupné v Evropě. V důsledku toho se také vlasová pokožka pacienta mnohem rychleji regeneruje.

– Máme vybavení na mezinárodní úrovni a máme také stránku s největším počtem videí a referenčních fotografií, takže naši pacienti mají možnost rozhodnout se pomocí nejrelevantnějších informací.

– Naším cílem je být „nejlepší“, a děláme vše pro to, aby tomu tak bylo a aby naši pacienti odcházeli vždy spokojeni.

Máte-li další dotazy, jsme vám k dispozici. Kontaktujte nás a přijďte na osobní konzultaci spojenou s diagnostikou vlasů, kde vám poskytneme komplexní odpovědi na všechny vaše dotazy pro důkladné naplánování zákroku.

Vysoce kvalitní transplantace vlasů v roce 2022 pouze na klinice PHAEYDE!